Loading...

Kontorstol EA119 læder

As low as 4.473,16 dkk
tilgængelighed:
Foretag valg
SKU
BS-EA119-L-CONFIG
52x43 ryg: 101-110cm sæde: 46-55cm armbredde: 58cm
Kontorstol EA119 læder is available to buy in increments of 1
Kontorstol EA119, Aluminium med top-læder EA119
Eames Kontorstol EA119 læderbrun
Eames Kontorstol EA119 læder hvid Eames Kontorstol EA119 læderbrun Eames Kontorstol EA119 læder rød Eames Kontorstol EA119 læder grå Eames Kontorstol EA119 lædergrøn Eames Kontorstol EA119 læder antik Eames Officechair EA119 lædercreme Eames Kontorstol EA119 læder blå - set forfra Eames Kontorstol EA119 læder sort
Mere information
Leveringpå forespørgsel
vægt [kg]15.5
højde [cm]110
bredde [cm]52
dybde [cm]43
sædehøjde55
InspiratorCharles Eames
DesigngruppeAluminium Group
Karakteristisklæder
Möbler typkontorstol
MaterialeAluminium med top-læder
Markdominidesign ©
DesignEA119
Design år1969
Dimensioner bredde x dybde x højde52x43 ryg: 101-110cm sæde: 46-55cm armbredde: 58cm
MontageEnkel montering kræves
In DepthFull analine leather
Showroom NLSamples of all colors present
ModelBS-EA119-L-CONFIG
Kan jeg anmode om prøver til EA119 inspireret af Charles Eames?

Ja. Vælg de gratis farveprøver, du ønsker at modtage til Kontorstol EA119 læder.

Tilgængelige farveprøver
Anmod om valgte prøver
Hvad er Kontorstol EA119 læder bedst egnet til?

Kontorstol EA119 læder er bedst egnet til shoppere, der leder efter en designstyret kontorstol. Nøgle produktdetaljer omfatter aluminium med topnarvet læder, fuld anilin læder.

Hvad skal jeg tjekke, før jeg bestiller Kontorstol EA119 læder?

Inden du bestiller, skal du kontrollere målene: bredde 52 cm, dybde 43 cm, højde 110 cm, sædehøjde 55 cm; levering: På forespørgsel; montering: enkel montering påkrævet. Bekræft også den valgte farve, finish og leveringsland ved kassen.

Hvordan bliver Kontorstol EA119 læder leveret eller monteret?

Aktuelle leveringsoplysninger på produktsiden: På forespørgsel. Monteringsinformation: enkel montering påkrævet. For store eller tunge varer, tjek leveringsoplysningerne, før du afgiver ordren.

Hvilke designdetaljer er vigtige for Kontorstol EA119 læder?

Nyttige designdetaljer til sammenligning: Charles Eames, Aluminium Group, EA119, designår 1969. Brug disse detaljer sammen med materialet og dimensionerne, når du sammenligner lignende produkter.

Eames kontorstol EA119 læder | 52x43 ryg: 101-110cm sæde: 46-55cm armbredde: 58cm | Aluminium med top-læder
Write Your Own Review
You're reviewing:Kontorstol EA119 læder
Your Rating

KiyOh

Dominidesign

Reviewed with a score of 9.4 / 10 based on 530 reviews
Martin Jungeblodt

top Qualität und Verpackung

Ilan Piotelat

Rien à signaler

Monica Bertuccio

ottima esperienza

Ad Markesteijn

Zijn blij met de klok.

Gianclaudio De Giovanni

Arrived on time with perfect packing