Laddar...

Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco

Åtgärd Ordinarie pris 942,49 sek Specialpris 668,08 sek

Inget lager

SKU
OUTLET-BS-DAR-LIGHT-CHOCO
62 x 60 x 81 sittplats: 43 cm arm: 67 cm
Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco is available to buy in increments of 1
Inte Klassificerad DAR PP ljus choco, Gjuten polypropylen DAR
Eames DAR PP outlet Light Choco
Eames DAR PP outlet Light Choco
Mer information
leveransPå begäran
vikt [kg]5.0
höjd [cm]82
bredd [cm]63
djup [cm]60
sitthöjd44
InspiratörCharles Eames
DesigngruppPlastgrupp
Karaktäristikmatt
Möbler typInte klassificerad
MaterialGjuten polypropylen
Varumärkedominidesign ©
Markdominidesign ©
FärgPP ljus choco
DesignDAR
Design år1950
Mått bredd x djup x höjd62 x 60 x 81 sittplats: 43 cm arm: 67 cm
HopsättningEnkel montering krävs
In Depth

You find these chairs in our outlet because the color differs from our usual assortment.

Showroom NLAbsent
ModelOUTLET-BS-DAR-LIGHT-CHOCO
Vad är Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco bäst lämpad för?

Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco är bäst lämpad för shoppare som letar efter en designledd oklassificerad. Viktiga produktdetaljer inkluderar Gegoten polypropen, Dessa stolar hittar du i vår outlet eftersom färgen skiljer sig från vårt vanliga sortiment, matt.

Vad ska jag kontrollera innan jag beställer Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco?

Innan du beställer, kontrollera måtten: bredd 63 cm, djup 60 cm, höjd 82 cm, sitthöjd 44 cm; leverans: På begäran; montering: enkel montering krävs. Bekräfta även vald färg, finish och leveransland i kassan.

Hur levereras eller monteras Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco?

Aktuell leveransinformation på produktsidan: På begäran. Monteringsinformation: enkel montering krävs. För stora eller tunga föremål, kontrollera leveransdetaljerna innan du lägger beställningen.

Vilka designdetaljer är viktiga för Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco?

Användbara designdetaljer för jämförelse: Charles Eames, Plastic groep, DAR, designår 1950. Använd dessa detaljer tillsammans med material och mått när du jämför liknande produkter.

Eames DAR 1950 matt PP ljus choco Inte klassificerad | 62 x 60 x 81 sittplats: 43 cm arm: 67 cm | Gjuten polypropylen
Write Your Own Review
Du recenserar:Inte klassificerad DAR matt PP ljus choco
Your Rating

KiyOh

Dominidesign

Reviewed with a score of 9.4 / 10 based on 530 reviews
Martin Jungeblodt

top Qualität und Verpackung

Ilan Piotelat

Rien à signaler

Monica Bertuccio

ottima esperienza

Ad Markesteijn

Zijn blij met de klok.

Gianclaudio De Giovanni

Arrived on time with perfect packing